osrodek-nadzieja.pl

Jesteśmy dostępni dla Ciebie 24h/7
Zalesie Górne 05-540, Polska
info@osrodek-nadzieja.pl
Życie jest najważniejsze, Zadzwoń!

Jak rozpocząć leczenie alkoholizmu?

osoba robiąca notatki podczas terapii uzależnień

Ośrodek Nadzieja

o nas

Jeśteśmy siecią placówek w całej Polsce, które pomagają osobom uzależnionym w powrocie do poprzedniego życia. Nasz zespół to profesjonalna i doświadczona kadra, która pozostaje do dyspozycji Pacjenta przez cały pobyt w Ośrodku Nadzieja. Stawiamy duży nacisk na komfort, bezpieczeństwo i anonimowość naszych Pacjentów.

Profesjonalne
podejście do pacjenta 100%
Empatia
i indywidualne podejście 100%

początkowa diagnoza uzależnienia

Kiedy zaczynają pojawiać się pytania “Czy jestem uzależniony?” może być już za późno na samodzielne poradzenie sobie problemem alkoholowym. Stawianie takich pytań można uznać za początkową diagnozę alkoholizmu. Aby się przekonać czy trafną, zainteresowany powinien odpowiedzieć na kilka pytań:
  • Czy więcej środków przeznaczasz na alkohol?
  • Czy starasz się ukryć przed otoczeniem fakt częstego, regularnego picia?
  • Czy w zaufanym gronie chwalisz się ile czasu potrafisz wytrzymać bez alkoholu?
  • Czy po przerwaniu picia na kilka dni, czujesz się znacznie gorzej fizycznie jak i psychicznie?
  • Czy spożywanie alkoholu sprawia ci większą przyjemność niż rzeczy, które jeszcze do niedawna Cię pasjonowały?
  • Czy denerwuje Cię, kiedy w towarzystwie pojawia się temat Twojego problemu alkoholowego?
Jeśli przynajmniej na połowę pytań odpowiedź była pozytywna – najwyższa pora rozpocząć pracę nad sobą, rozważyć możliwość kontaktu ze specjalistą terapii uzależnień, który pomoże w walce z problemem. Choroba alkoholowa jest cichym złodziejem codzienności. Nagle, dla niego, człowiek jest w stanie zrezygnować z zajęć, które do tej pory przynosiły radość, by potem powoli odseparować od rodziny czy pracy. Wiele osób ukrywa się z chorobą przed bliskimi czy współpracownikami, jednak wtedy pozostaje się z nimi tylko ciałem, a psychicznie jest się myślami w zupełnie innym miejscu, szukając okazji do napicia się.

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

OŚRODEK NADZIEJA

przyczyny i skutki choroby alkoholowej

Duże znaczenie mają czynniki zewnętrzne takie jak, aktualny stan psychiki, środowisko i wzorce kulturowe, ponieważ ułatwiają niedostrzeganie skutków, które może przynieść choroba alkoholowa. Nikt nie zastanawia się nad tym, w jaki sposób nadużywanie alkoholu wpłynie na otoczenie, pracę, zdrowie i jak bardzo alkohol degraduje narządy wewnętrzne.
Używki niszczą relację z najbliższymi, którzy schodzą na drugi plan, jako pracownicy przestajemy być produktywni co zostaje zauważone przez przełożonych, którzy wyciągają nieprzyjemne konsekwencje, spada samoocena chorego, bo zauważa, że za moment zostanie zupełnie sam, bez niczego i jedynym sposobem na zapomnienie o rzeczywistości będzie alkohol.

zaakceptowanie choroby alkoholowej

Pierwszym krokiem ku trzeźwości jest zaakceptowanie faktu bycia alkoholikiem. Wszystko to, co było do tej pory wypierane, staje się świadomym problemem, z którym należy sobie poradzić. Jest to najtrudniejszy krok, bez którego nie ma szansy na powrót do normalnego życia. Warunkiem sukcesu jest prawdziwa, a nie tylko deklarowana, chęć uwolnienia się od nałogu . Dodatkowo musi się pojawić również wewnętrzna zgoda na zmianę dotychczasowego stylu życia. Podczas terapii alkoholowej, specjaliści pokazują w jaki sposób radzić sobie z głodem i jak być asertywnym w chwili, gdy proponowane są uzależnionemu napoje wysokoprocentowe. Przez cały okres leczenia Pacjent jest pod ścisłą kontrolą doświadczonych pracowników naszego Ośrodka “Nadzieja”, by po zakończeniu terapii zobaczyć chęć do odbudowania wszystkiego, co alkohol zniszczył.

OŚRODEK NADZIEJA

jak długo trwa leczenie alkoholizmu?

Leczenie alkoholizmu można podzielić na dwa następujące etapy:

1) Detoks – jest on niezbędny w chwili, gdy w przerwach od alkoholu pojawiają się tzw skutki odstawienne, np drżenie mięśni, ogólne rozdrażnienie, zaburzenia pracy serca, nadpobudliwość, problemy ze snem. Należy początkowo oczyścić organizm z toksyn i przywrócić prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jest to etap ratowania zdrowia i życia. Odtrucie alkoholowe trwa tak długo, póki Pacjent nie stanie na nogi.

2) Terapia – Po intensywnym odtruwaniu, następuje kilkutygodniowy, w zależności od potrzeb, czas przyzwyczajania się organizmu do „nowej” sytuacji. W okresie tym Pacjent uczestniczy w indywidualnych i zbiorowych sesjach terapeutycznych. Pomagają one w powrocie do społeczeństwa, odbudowania relacji z rodziną i przyjaciółmi, oraz motywują do walki z chorobą alkoholową. W miarę potrzeb podawane są również środki farmakologiczne do wspomagania terapii i suplementy diety, których organizm pozbył się podczas alkoholowych ciągów.

LECZENIE ALKOHOLIZMU A PRACA

Alkoholizm został wpisany na listę chorób Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i podczas pobytu w ośrodku leczenia uzależnień, Pacjentowi-pracownikowi przysługują dokładnie takie same prawa, jak podczas zwolnienia chorobowego, jeśli pobyt w ośrodku jest odpowiednio udokumentowany.

DZIAŁANIE PO ZAKOŃCZENIU LECZENIA

Po zakończeniu leczenia Pacjent ma możliwość skorzystać ze spotkań z grupą wsparcia, która pomoże wytrwać w nowej rzeczywistości. W chwilach słabości jesteśmy do dyspozycji, aby ogrom pracy jaką Pacjent włożył w powrót do życia sprzed nałogu, nie został zaprzepaszczony przez jeden błędny ruch. Sugerujemy również aby tak zaplanować sobie czas wolny, by jak najbardziej odsunąć myśli od używek, nie znajdować się w sytuacjach, w których alkohol będzie na wyciągnięcie ręki i powrócić do wcześniej uprawianych sportów czy pasji.

KONTAKT

ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

Prowadzimy sieć placówek terapii i leczenia uzależnień w całej Polsce. Biuro ośrodka znajduje się w Warszawie, natomiast sam ośrodek usytuowany jest pod Warszawą. Ze względu na komfort i anonimowość pacjentów nie podajemy dokładnego adresu placówki.

Zalesie Górne, 05-300 Polska

info@osrodek-nadzieja.pl

Zadzwoń: +48 604 630 752

Coordinates of this location not found

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

Close Menu