osrodek-nadzieja.pl

Jesteśmy dostępni dla Ciebie 24h/7
Zalesie Górne 05-540, Polska
info@osrodek-nadzieja.pl
Życie jest najważniejsze, Zadzwoń!

PRYWATNY Ośrodek leczenia i terapii uzależnień w Gdańsku

osoba robiąca notatki podczas terapii uzależnień

Ośrodek Nadzieja

O nas

Wraz z doświadczonymi lekarzami i certyfikowanymi terapeutami stworzyliśmy miejsce, w którym chęć niesienia pomocy i drugi człowiek stawiany jest na pierwszym miejscu. Ośrodek leczenia uzależnień “Nadzieja” to szansa na nowe życie dla każdego kto się do nas zgłosi i poprosi o pomoc. Każdy Pacjent naszego ośrodka jest traktowany jako indywidualny przypadek, który posiada inną historię i inne codzienne problemy. Naszym celem jest zwalczenie uzależnienia i wprowadzenie Pacjenta na nową, trzeźwą ścieżkę.
Profesjonalne
podejście do pacjenta 100%
Empatia
i indywidualne podejście 100%

Biuro korespondencyjne w Trójmieście (Gdańsku/Gdyni):

Wały Piastowskie 1/1508

80-855 Gdańsk

woj. pomorskie

Leczenie alkoholizmu Trójmiasto

Alkoholizm należy do chorób, z których nie da się w 100% wyleczyć. Można dążyć do trwałej abstynencji jednak jedno małe potknięcie, jeden wypity kieliszek po leczeniu i osoba uzależniona wraca do punktu wyjścia.
Alkoholizm polega na braku kontroli nad ilością wypijanego alkoholu i nie podlega woli osoby uzależnionej. Takie zachowanie spowodowane jest fizyczną i psychiczną potrzebą, wewnętrznym przymusem picia.
Chorobę można podzielić na 4 podstawowe fazy: wstępną, ostrzegawczą, krytyczną i przewlekłą (chroniczną). Już drugi etap powinien być sygnałem, że pomału zatracona jest świadomość ilości wypitego alkoholu, spotkania przy kieliszku są coraz częstsze i organizowane osobiście. Gdy dodatkowo pojawia się niezwykle silna, trudna do odparcia chęć sięgnięcia po trunki tzw. głód alkoholowy, narasta ogólne rozdrażnienie i napięcie, można już stwierdzić uzależnienie.
Jeśli ktoś zauważy tego typu objawy u siebie bądź u osoby bliskiej, niezwłocznie powinien się zgłosić do ośrodka. Zwykle choroba jest już na takim etapie, że samodzielne próby odstawienia kończą się niepowodzeniem.

W ośrodku “Nadzieja” proces leczenia rozpoczynamy od odtrucia organizmu. Ważną częścią jest wyeliminowanie szkodliwych substancji pod okiem lekarza, by Pacjent wrócił do fizycznej formy. W trakcie detoksykacji uzupełniamy również wypłukane witaminy i mikroelementy aby szybciej zregenerować organizm.
Następnym krokiem w drodze do pełnej abstynencji jest udział w spotkaniach z terapeutą. Takie zajęcia, w zależności od stopnia choroby, zwykle trwają kilka miesięcy i prowadzone są w grupie bądź indywidualnie Pacjent – terapeuta. Niezależnie od ich rodzaju, celem terapii jest poszerzenie wiedzy odnośnie uzależnień, uświadamianie o zagrożeniach jakie ze sobą niosą, uczą ponownego zaadoptowania się w społeczeństwie i powrócić na rynek pracy. Dodatkowo Pacjent nabiera umiejętności rozpoznawania pojawiającego się głodu alkoholowego, walki z nim oraz pokazujemy jak sprostać wyzwaniom dnia codziennego bez sięgania do kieliszka.
Nasi specjaliści korzystają z autorskich programów terapeutycznych, które wraz z silną wolą i motywacją Pacjenta, pozwalają na wyzbycie się psychicznej chęci sięgania po alkohol.

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

OŚRODEK NADZIEJA

LECZENIE NARKOMANII TRÓJMIASTO

Osoby zażywające narkotyki po raz pierwszy nie zdają sobie sprawy jak silne są to substancje odurzające i jak krótka drogi dzieli ich od “spróbuję” do “mam problem”. Ciekawość, chęć oderwania się od rzeczywistości czy branie jako forma buntu, bardzo często kończą się uzależnieniem od narkotyków. Choroba ta jest szybko postępująca, trudna i śmiertelna, a jej istotą jest psychiczna i fizyczna zależność od rodzaju substancji zmieniających świadomość. Problemem narkotykowym dotknięte są nie tylko związane bezpośrednio, ale również rodzina i najbliższe otoczenie. Relacje z nimi są coraz gorsze, trwają w wiecznym przygnębieniu i lęku w trosce o zdrowie osoby uzależnionej. Osoba bezpośrednio dotknięta problemem narkomanii powinna zgłosić się po pomoc, aby odzyskać wiarę w siebie, nadzieję na lepsze życie i poprawę zdrowia psychicznego i fizycznego. Pacjenci w naszej placówce rozpoczynają leczenie od odtrucia, którego celem jest oczyszczenie organizmu i wyeliminowanie skutków odstawiennych, jakie pojawiają się przy zmniejszeniu dawki narkotyków czy ich całkowitym odstawieniu.
Zregenerowanie organizmu i świadomość, że osiągnięcie celu znajduje się wyciągnięcie ręki, motywuje do podjęcia dalszej pracy nad sobą i swoim nowym JA. Terapeuci nie są w stanie wymusić na Pacjencie chęci zmiany stylu życia na trzeźwy, ale potrafią zmotywować do kolejnego etapu walki o lepszą przyszłość. Na naszych zajęciach poruszany jest problem ogólnego uzależnienia od substancji psychoaktywnych, uświadamianie o ryzyku jakie niesie za sobą zażywanie narkotyków i nauka ponownego wdrożenia się w społeczeństwo. Uświadamiamy jak objawia się chwilowy głód narkotykowy i jak w odpowiedni sposób sobie z nim poradzić. Razem z naszą pomocą wyjdziesz jako wyleczony z narkomanii, jednak należy pamiętać, że nawet najmniejsza dawka substancji narkotykowych może ponownie Cię postawić w tym samym miejscu w jakim byłeś zgłaszając się do naszego ośrodka.

KONTAKT

ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

Prowadzimy sieć placówek terapii i leczenia uzależnień w całej Polsce. Biuro ośrodka znajduje się w Warszawie, natomiast sam ośrodek usytuowany jest pod Warszawą. Ze względu na komfort i anonimowość pacjentów nie podajemy dokładnego adresu placówki.

Zalesie Górne, 05-300 Polska

info@osrodek-nadzieja.pl

Zadzwoń: +48 604 630 752

Coordinates of this location not found

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

Close Menu