osrodek-nadzieja.pl

Jesteśmy dostępni dla Ciebie 24h/7
Zalesie Górne 05-540, Polska
info@osrodek-nadzieja.pl
Życie jest najważniejsze, Zadzwoń!

O nas

osoba robiąca notatki podczas terapii uzależnień

Ośrodek Nadzieja

Kim jesteśmy?

Prywatna klinika “Nadzieja” to ośrodek, w którym walczymy z uzależnieniami od alkoholu, narkotyku czy leków. Nasi terapeuci to osoby niezwykle empatyczne, które czerpią radość z niesienia pomocy innym. Dokładają wszelkich starań aby z każdej z sesji Pacjent wyszedł bogatszy o wiedzę i umiejętności. Zespół, który stworzyliśmy to osoby z dużym doświadczeniem i długim stażem pracy w branży. To pozwoliło im na wyjście poza ramy standardowych zajęć z uzależnionymi, dopasowanie cyklu i tematyki spotkań do nowych uczestników, mając na uwadzę ich przeszłość i problemy z jakimi borykają się na co dzień. Osoby, które kończą terapię w ośrodku “Nadzieja” potrafią na trzeźwo funkcjonować w społeczeństwie i radzą sobie z wyzwaniami każdego dnia. Ich relacje z rodziną i najbliższymi ulegają znacznej poprawie i doskonale odnajdują się na rynku pracy.

Jaki mamy cel?

Celem naszych spotkań jest wypracowanie u Pacjenta trwałej trzeźwości i poprawę jego zdrowia psychicznego. Rozszerzamy świadomość na temat uzależnień, przybliżamy i dokładnie opisujemy skutki uboczne nadużywania substancji odurzających, nie tylko somatyczne ale psychologiczne i społeczne. Pokazujemy jak wygląda świat i życie bez alkoholu i narkotyków, motywując tym samym do pracy Pacjenta nad sobą i do walki z nałogiem. Przez cały okres trwania spotkań, każdy uczestnik jest pod stałą opieką terapeuty i psychologa, którzy wspierają i pomagają osiągnąć cel. Wraz z Pacjentem staramy się odnaleźć moment w życiu, który rozpoczął sięganie po używki. Pomaga to w zrozumieniu, dlaczego osoba znajduje się obecnie w tym miejscu, jakie czynniki zewnętrzne na to wpłynęły, aby w przyszłości lepiej poradzić sobie z niektórymi przeciwnościami. Budujemy w Pacjentach pewność siebie, która bardzo często znika wraz z kolejną dawką alkoholu, narkotyków czy leków, aby na nowo wkroczył w społeczeństwo z podniesioną głową, pewny swej wartości.
Dodatkowo otaczamy opieką najbliższych uzależnionego, aby Pacjent miał świadomość, że nad jego trzeźwością pracuje też cała jego rodzina. Aby wiedział, że opuszczając ośrodek “Nadzieja” otrzyma zrozumienie od najbliższych i pomoc w odbudowie swojego życia. Mamy świadomość, że w życiu każdego człowieka zdarzają się słabsze dni, gorsze samopoczucie i chęć ponownego sięgnięcia po używki w celu chwilowego ukojenia. W takich chwilach warto wrócić pamięcią do spotkań z terapeutą, do wiedzy jaką przekazywał i do wartości jakie starał się przekazać uczestnikom. Warto przypomnieć sobie ile trudu i walki kosztowało Pacjenta znalezienie się w obecnym miejscu, by nie zaprzepaścić tych tygodni np. jednym kieliszkiem

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

OŚRODEK NADZIEJA

Jak działamy?

Zwykle nasi terapeuci przewidują grupowe spotkania, które odbywają się codziennie po kilka godzin. Przed rozpoczęciem cyklu zajęć, rozmawiają z każdym z Pacjentów indywidualnie aby mieć możliwość poznać historię i problemy każdego z nich. W większości wypadków Pacjenci kierowani są terapie grupowe, aby każdy z nich rozpoczął spotkanie od przyznania się do swojej choroby przed innymi. Póki Pacjent nie zda sobie sprawy, że jego uzależnienie to choroba, z którą należy walczyć, to nie uda się nam nakierować go na trzeźwą ścieżkę życia. Początkowo uświadamiamy Pacjentów jakie skutki niesie za sobą codzienne spożywanie narkotyków, alkoholu czy leków, jak bardzo wyniszczają organizm oraz niszczą relacje z najbliższymi. Uczymy funkcjonowania w trzeźwości, rozpoznawania objawów głodu i technik radzenia sobie z nim w sytuacjach stresujących.
Chęć sięgnięcia po używki będzie towarzyszyła Pacjentowi dość długo, jednak deklaracje, że nie chcą już pić czy brać narkotyków, są jasnym sygnałem dla terapeuty, że zależy im na uczestnictwie w spotkaniach. Na nowo zaszczepiamy w Pacjentach najwyższe wartości, aby ponownie odnaleźli się w społeczeństwie. Niezależnie od tego czy terapia prowadzona jest w grupie czy indywidualnie, staramy się dopasować program do każdego z uczestników, skupiamy uwagę na problemach wszystkich Pacjentów oraz poświęcamy im maksymalną ilość czasu, by zakończyli spotkania bogatsi o wiedzę i nowe umiejętności.

KONTAKT

ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

Prowadzimy sieć placówek terapii i leczenia uzależnień w całej Polsce. Biuro ośrodka znajduje się w Warszawie, natomiast sam ośrodek usytuowany jest pod Warszawą. Ze względu na komfort i anonimowość pacjentów nie podajemy dokładnego adresu placówki.

Zalesie Górne, 05-300 Polska

info@osrodek-nadzieja.pl

Zadzwoń: +48 604 630 752

Coordinates of this location not found

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

Close Menu