osrodek-nadzieja.pl

Jesteśmy dostępni dla Ciebie 24h/7
Zalesie Górne 05-540, Polska
info@osrodek-nadzieja.pl
Życie jest najważniejsze, Zadzwoń!

Ośrodek leczenia uzależnień w Gdyni

osoba robiąca notatki podczas terapii uzależnień

Ośrodek Nadzieja

o nas

Ośrodek Nadzieja to połączenie doświadczonych lekarzy i certyfikowanych terapeutów, którzy dokładają wszelkich starań aby, Pacjent czuł się komfortowo i zobaczył szansę na lepsze życie. Dla nas życie i zdrowie Pacjenta jest najważniejsze i pokazujemy to naszym podopiecznym na każdym kroku, wspierając w drodze do pełnej trzeźwości. Każdy, kto się do nas zgłosi traktowany jest jako indywidualny przypadek, z własną historią i różnymi problemami. Wspólnymi siłami walczymy z uzależnieniem i pokazujemy nowy, trzeźwy świat.

Profesjonalne
podejście do pacjenta 100%
Empatia
i indywidualne podejście 100%

Leczenie alkoholizmu gdynia

Alkoholizm został wpisany na listę Światowej Organizacji Zdrowia w 1956r jako choroba, która powstaje w wyniku nadmiernego spożywania alkoholu i robi to mimo doświadczania negatywnych skutków. Jest to choroba pierwotna, z niej pojawiają się kolejne psychiczne i fizyczne schorzenia u uzależnionego.
Granica pomiędzy spożywaniem alkoholu dla towarzystwa a uzależnienia jest bardzo płynna, więc nie jest łatwo zauważyć pierwszych objawów uzależnienia, natomiast możemy wyróżnić 4 fazy przebiegu choroby, które pozwalają nam dokładniej zapoznać się z postępem alkoholizmu. W pierwszej fazie “wstępnej” napoje procentowa stają się ważnym elementem spotkań rodzinnych i towarzyskich, gdyż zostają zauważone “pozytywne” skutki działania alkoholu na organizm, takie jak uspokojenie i odprężenie. Z każdą kolejną okazją do wypicia kieliszka wzrasta tolerancja na alkohol. Druga faza, nazywana fazą ostrzegawczą, objawia się zanikami pamięci z chwili upojenia, potocznie nazywanym “urwaniem filmu”. Jest to moment, w którym alkohol wpływa na prawidłowe funkcjonowanie mózgu. W fazie krytycznej uzależniony traci kontrolę nad ilością spożywanego alkoholu, pojawiają się objawy abstynenckie po spadku stężenia etanolu we krwi ii jedyną szansą na złagodzenie ich to kolejne piwo czy kieliszek. Finalnie dochodzimy do fazy chronicznej charakteryzującej się wielotygodniowymi ciągami picia. Pojawiają się problemy zdrowotne, na tle fizycznym, jak i psychicznym. Narządy wewnętrzne są zniszczone i mózg nie funkcjonuje prawidłowo. Już na etapie fazy ostrzegawczej człowiek powinien się zorientować, że organizm zaczyna źle reagować na alkohol i poprosić o pomoc specjalistę.

Odtrucie alkoholowe jest procesem bezpiecznym i skutecznym, który przy pomocy profesjonalnego zespołu medycznego przebiegnie bez objawów odstawiennych. Detoks alkoholowy ma na celu wyeliminowanie z krwiobiegu toksycznych substancji i zastąpienie ich niezbędnymi mikroelementami i witaminami, które są niezbędne do przywrócenia prawidłowych funkcji organizmu. Jest to pierwszy krok, dzięki któremu Pacjent regeneruje ciało i będzie mógł podjąć walkę o życie w pełnej trzeźwości.
Następnym krokiem są spotkania z terapeutą, które zwykle trwają kilka miesięcy i odbywają się w grupie wsparcia bądź indywidualnie Pacjent – terapeuta. Niezależnie od rodzaju spotkań uczestnicy na zajęciach są informowani o ryzyku jakie niesie nadużywanie alkoholu, uczą się w jaki sposób na nowo zaadaptować się w społeczeństwie, jak na co dzień radzić sobie z problemami i wyzwaniami bez sięgania do kieliszka.
Nasi terapeuci korzystają z autorskich programów psychoterapeutycznych, które pozwalają przywrócić nadzieję na lepszy i trzeźwy świat.

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

OŚRODEK NADZIEJA

LECZENIE NARKOMANII gdynia

Narkotyki są niezwykle silnie odurzającą substancją i wpływają negatywnie na organizm już po pierwszym spożyciu. Pomiędzy pierwszą dawką a rozpoznaniem problemu uzależnienia jest niedaleka droga. Początkowa ciekawość, chęć chwilowego oderwania od rzeczywistości czy zażywanie jako forma buntu kończy się postępującą i śmiertelną chorobą i zależnością od substancji odurzających.
Osoby borykające się z nałogiem nie zdają sobie sprawy w jak trudnym okresie znajdują się jego bliscy. Poprawne na co dzień relacje zmieniają się w strach o zdrowie i życie, ciągłe przygnębienie czy problemy finansowe stają się głównym punktem codziennego funkcjonowania.

Nasz zespół pomoże każdej osobie, która wyciągnie do nas z rękę z prośbą o pomoc. Początkowo odtruwamy organizm eliminując trujące substancje z krwiobiegu, nawadniamy i uzupełniamy elektrolity. Cały proces przebiega pod czujnym okiem specjalistów, którzy dbają o bezpieczeństwo Pacjenta i wspierają podczas regeneracji.

W chwili ustabilizowania sfery fizycznej i pozbycia się skutków odstawiennych po zażywaniu narkotyków, sugerujemy spotkania z terapeutą, którzy wskażą drogę do życia w trzeźwości. Na spotkaniach w grupie wsparcia specjalista poszerza ogólną wiedzę na temat uzależnień i uświadamia o ryzyku, jakie niesie za sobą zażywanie środków psychoaktywnych.. Obrazuje jak objawia się chwilowy głód narkotykowy i uczy w jaki sposób sobie z nim poradzić. Pomaga odbudować relację z najbliższymi i ponownie wdrożyć się w społeczeństwo. Motywuje do podejmowania walki o każdy dzień, do zmiany nawyków i stylu życia. Wspólnie przechodzimy drogę do życia bez środków odurzających i wychodząc z Ośrodka, wychodzisz zdrowy, pełen sił i chęci do stawiania czoła wyzwaniom. Należy jednak pamiętać, że nawet najmniejsze potknięcie, niewielka dawka narkotyku sprawi, że znajdziesz się w tym samym miejscu co na początku drogi – przyjdziesz do Ośrodka ponownie prosić o pomoc.

KONTAKT

ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

Prowadzimy sieć placówek terapii i leczenia uzależnień w całej Polsce. Biuro ośrodka znajduje się w Warszawie, natomiast sam ośrodek usytuowany jest pod Warszawą. Ze względu na komfort i anonimowość pacjentów nie podajemy dokładnego adresu placówki.

Zalesie Górne, 05-300 Polska

info@osrodek-nadzieja.pl

Zadzwoń: +48 604 630 752

Coordinates of this location not found

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

Close Menu