osrodek-nadzieja.pl

Jesteśmy dostępni dla Ciebie 24h/7
Zalesie Górne 05-540, Polska
info@osrodek-nadzieja.pl
Życie jest najważniejsze, Zadzwoń!

Ośrodek leczenia i terapii uzależnień w Warszawie

osoba robiąca notatki podczas terapii uzależnień

Ośrodek Nadzieja

o nas

Ośrodek odwykowy “Nadzieja” to miejsce, w którym drugi człowiek jest najważniejszy. Chęć niesienia pomocy bliźniemu, obserwowanie Pacjentów w trakcie walki i pracy nad sobą i zmiany jakie zachodzą w trakcie leczenia są niezwykle budujące i motywujące. Wspieramy na każdym etapie leczenia, pomagając pokonać bariery i trudności jakie niesie ze sobą odwyk, by wspólnie osiągnąć cel jakim jest nowe, trzeźwe życie.

Profesjonalne
podejście do pacjenta 100%
Empatia
i indywidualne podejście 100%

Biuro korespondencyjne w Warszawie:

Wałbrzyska 19/44

02-739 Warszawa

woj. mazowieckie

Leczenie alkoholizmu Warszawa

Alkoholizm jest powszechnie spotykanym problemem w społeczeństwie. Niezależnie od płci, wieku czy wykształcenia, dotyczyć może każdego. Walka z tą chorobą potrafi trwać przez długie lata. W momencie, gdy chory zda sobie sprawę z problemu, samodzielnie próbuje poradzić sobie z nałogiem, jednakże bardzo często próby te kończą się niepowodzeniem w chwili pojawienia się zespołu odstawiennego. Nudności i wymioty, drżenie mięśni, kołatanie serca, napady agresji szybko zniechęcają chorego, który wie, że wystarczy sięgnąć po kieliszek, aby objawy odstawienne zniknęły. Proces leczenia alkoholizmu jest złożony, ale z pomocą doświadczonych osób i w profesjonalnej placówce, przebiegnie sprawnie i bezpiecznie. Pełne leczenie powinno się składać z dwóch, równie istotnych etapów. Pierwszym jest kompleksowe odtrucie organizmu. Ma ono na celu wyeliminowanie niebezpiecznych i toksycznych substancji z krwiobiegu i unormowanie procesów zachodzących w wyniszczonych organach wewnętrznych. Poprzez detoksykację przywracamy prawidłowe funkcjonowanie organizmu oraz wyzbywamy się nieprzyjemnych objawów odstawiennych. Dodatkowo nawadniamy Pacjenta oraz podajemy wypłukane przez toksyny elektrolity i witaminy. Detoks ma na celu zebranie sił do dalszego etapu walki z uzależnieniem, jakim jest terapia psychologiczna.

Celem terapii w ośrodku “Nadzieja” jest uświadamianie o ryzyku jakie niesie za sobą nadużywanie alkoholu, nauczenie Pacjenta w jaki sposób radzić sobie z głodem alkoholowym, który będzie się pojawiał przez jakiś czas, jak na trzeźwo stawić czoło wszystkim przeciwnościom, z którymi mamy do czynienia na co dzień i jak w chwilach kryzysu nie stracić motywacji do pracy nad sobą i swoim nowym życiem z dala od alkoholu. Wyzbycie się psychicznej chęci sięgania po substancje odurzające jest trudniejszym etapem leczenia, gdyż bez silnej woli Pacjenta, dobrowolnej chęci uczestniczenia w zajęciach i dążenia do obranego celu jakim jest całkowita abstynencja, mimo ogromnych starań – na siłę nie pomożemy.
Po ukończeniu terapii oferujemy wsparcie naszych psychologów i terapeutów w chwilach zwątpienia i gorszych dni, aby miał świadomość, że nie został sam z problemem i zawsze ma do kogo zgłosić się po pomoc.

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

OŚRODEK NADZIEJA

LECZENIE NARKOMANII WARSZAWA

Narkomania w większości wypadków zaczyna się bardzo niewinnie, z ciekawości czy chęci odetchnienia od chwilowych problemów. Osoby zażywające narkotyki po raz pierwszy nie zdają sobie sprawy z ryzyka, jakie niesie za sobą korzystanie z tego typu substancji psychoaktywnych. Już niewielka ich dawka ma ogromny wpływ na organizm i bardzo szybko uzależnia. Wyleczenie z narkomanii jest złożonym procesem, ale pod czujnym okiem specjalistów zapewniamy, że przebiegnie bezboleśnie i sprawnie. Cały przebieg leczenia dzielimy na dwa obowiązkowe etapy, aby można było stwierdzić, że Pacjent ukończył walkę z uzależnieniem. Pierwszym jest detoksykacja organizmu, dzięki której oczyszczamy organizm z zebranych toksyn, nawadniamy go i stabilizujemy gospodarkę elektrolitową. Przed rozpoczęciem odtrucia, Pacjent zostaje poddany szczegółowym badaniom w celu określenia jego ogólnego stanu zdrowia, kondycji oraz degradacji narządów wewnętrznych. Jeśli stan zdrowia nie zagraża życiu Pacjenta, na podstawie wyników badań, nasz zespół lekarzy i pielęgniarek dobiera odpowiednią metodologię i rozpoczyna odtrucie, które nie tylko przywraca prawidłowe funkcjonowanie organizmu ale również eliminuje ból fizyczny pojawiający się przy nagłym odstawieniu narkotyków.
Kolejnym etapem są spotkania z psychologiem i terapeutą, których zadaniem jest wyłączenie chęci sięgania po substancje psychoaktywne i poprawę zdrowia psychicznego. Poprzez zajęcia staramy się motywować Pacjentów do zmiany swojego dotychczasowego życia, pokazując jak ono wygląda bez narkotyków. Uczymy jak na co dzień radzić sobie ze stresem i wszelkimi wyzwaniami, bez sięgania po używki. Wspieramy Pacjentów na każdym etapie leczenia, ciesząc się z najmniejszych postępów jakich dokonali i wzbudzamy w nich na nowo poczucie własnej wartości, które zatarło się podczas zażywania narkotyków. Po ukończeniu terapii w ośrodku “Nadzieja” najważniejszym egzamin dla uzależnionego będzie wytrwanie w trzeźwości w społeczeństwie, do którego wraca. Chęć dalszego sięgania po używki będzie nadal pojawiała się przez pewien czas, ale wierzymy, że walka o nowe życie i ciężka praca jaką wspólnie włożyliśmy będzie istotniejsza dla Pacjenta, niż chwila słabości.

KONTAKT

ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

Prowadzimy sieć placówek terapii i leczenia uzależnień w całej Polsce. Biuro ośrodka znajduje się w Warszawie, natomiast sam ośrodek usytuowany jest pod Warszawą. Ze względu na komfort i anonimowość pacjentów nie podajemy dokładnego adresu placówki.

Zalesie Górne, 05-300 Polska

info@osrodek-nadzieja.pl

Zadzwoń: +48 604 630 752

Coordinates of this location not found

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

Close Menu