osrodek-nadzieja.pl

Jesteśmy dostępni dla Ciebie 24h/7
Zalesie Górne 05-540, Polska
info@osrodek-nadzieja.pl
Życie jest najważniejsze, Zadzwoń!

Ośrodek leczenia i terapii uzależnień w Krakowie

osoba robiąca notatki podczas terapii uzależnień

Ośrodek Nadzieja

O nas

Ośrodek leczenia uzależnień “Nadzieja” to miejsce, w którym leczymy ciało i duszę. Pod okiem najlepszych w swoim fachu, w bezpieczny sposób przeprowadzamy detoksykację organizmu oraz prowadzimy spotkania z terapeutą, psychologiem i psychoterapeutą w zależności od potrzeb Pacjenta. Dla nas zdrowie Pacjenta jest priorytetem i dokładamy wszelkich starań, aby po opuszczeniu ośrodka, każdy miał szansę na lepsze życie, w trzeźwości, zgodzie z najbliższymi i zgodzie z samym sobą.
Profesjonalne
podejście do pacjenta 100%
Empatia
i indywidualne podejście 100%

Biuro korespondencyjne w Krakowie:

Karmelicka 64/9

31-128 Kraków

woj. małopolskie

Leczenie alkoholizmu Kraków

Alkoholizm otrzymał status choroby, nadany przez Światową Organizację Zdrowia. Uzależnienie to jest chorobą chroniczną i postępującą, mimo zerwania z nałogiem, alkoholikiem pozostaje się do końca życia. Jeżeli osoba uzależniona nie otrzyma należytej pomocy na czas, skutkiem może być przedwczesna śmierć spowodowana zatruciem alkoholem etylowym bądź całkowitą degradacją narządów wewnętrznych. Alkoholizm nie pojawia się nagle, choroba rozwija się przez dłuższy czas i przy typowym przebiegu ma cztery fazy: – Picie dla towarzystwa – wspólnie ze znajomymi, na spotkaniach towarzyskich, łapie chęć na kieliszek bądź piwo w gronie przyjaciół – Faza ostrzegawcza – samodzielne poszukiwanie okazji do napicia się; alkohol przynosi ulgę, rozładowuje napięcie; chwilowo pozbywa się problemów kumulujących się w ciągu dnia. Często kończy się zerwaniem kontaktu z otaczającym światem i kacem następnego dnia. – Faza krytyczna – ciągi alkoholowe przeplatane okresową abstynencją, szukanie usprawiedliwień dla swojego zachowania, a wyrzuty sumienia zagłusza się pustymi obietnicami zaprzestania sięgania po alkohol, pojawiają się pierwsze próby samodzielnego zachowania trwałej abstynencji, jednak bez skutku. Zauważalne są pierwsze zmiany w zachowaniu, napady agresji, zaniedbywanie siebie, rodziny i pracy. – Faza chroniczna – zdobycie alkoholu, często za wszelką cenę, stało się jedynym celem w życiu, brak hamulcy moralnych, pojawiają się problemy ze zdrowiem fizycznym (wyniszczenie organów wewnętrznych) jak i psychicznym – alkoholik ma halucynacje, majaczy, pojawiają się psychozy.

Takiej osobie należy natychmiast pomóc uwolnić się od uzależnienia, aby mogła wrócić do swojego życia sprzed picia. Na początku drogi do wyleczenia alkoholizmu, należy odtruć organizm i wyeliminować z krwiobiegu wszystkie toksyny i szkodliwe substancje. Cały proces jest poprzedzony szeregiem szczegółowych badań, by ocenić stopień wyniszczenia narządów wewnętrznych i ogólny stan Pacjenta. Dopiero po otrzymaniu wszystkich wyników, lekarze indywidualnie dobierają metodologię odtrucia i przystępują do detoksykacji.
W chwili przywrócenia prawidłowych funkcji organizmu, rozpoczynamy terapię alkoholową, której celem jest pełna abstynencja. Jej przebieg zależy od stopnia zaawansowania choroby i indywidualnych predyspozycji do nałogów. Na zajęciach grupowych poszerzamy świadomość na temat uzależnień, uczymy na nowo funkcjonowania w społeczeństwie, pokazujemy jak rozpoznać pojawiający się głód alkoholowy i jak z nim walczyć. Pragniemy, aby po zakończeniu terapii w naszym ośrodku, Pacjent wyszedł pełen energii i gotowy stawić czoło codziennym wyzwaniom.

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

OŚRODEK NADZIEJA

LECZENIE NARKOMANII KRAKÓW

Uzależnienie od narkotyków pojawia się dość szybko, nawet przy sporadycznym zażywaniu ich w niewielkich ilościach. Są to niezwykle silnie substancje psychoaktywne, “niedoceniane” w swej sile, więc często sięgamy po nie z ciekawości, z nudów czy przyjmując buntowniczą postawę wobec najbliższych. Niewielka świadomość społeczna dotycząca skutków uzależnienia od narkotyków skutkuje brakiem odpowiedniego leczenia i postępującym wyniszczeniem organizmu chorego, które jest bezpośrednim zagrożeniem życia! Pierwszymi objawami, które mogą sugerować uzależnienie, są zmiany codziennych nawyków, wahania nastroju, niechęć do wszelkich aktywności czy apatia. Już w tym momencie powinna nastąpić reakcja osoby trzeciej i chęć pomocy, ponieważ czas tutaj jest niezwykle istotny. Jeśli chory nie otrzyma pomocy i sam się po nią nie zgłosi, z biegiem czasu dołączają objawy natury fizycznej, takie jak nagły spadek wagi, bezsenność i napady agresji. Im szybciej narkoman zgłosi się do ośrodka odwykowego, tym jest większa szansa na wyleczenie.
Aby można było mówić o wyleczeniu Pacjenta z narkomanii, początkowym krokiem jest poddanie się detoksykacji pod nadzorem lekarzy i pielęgniarek, którzy oczyszczą organizm ze wszystkich substancji toksycznych, nawodnią go i dostarczą niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mikroelementy i witaminy. Tylko wyzbywając się objawów odstawiennych i fizycznego uzależnienia, możemy pracować nad psychiczną chęcią sięgania po narkotyki. Pacjent kierowany jest na terapię, w celu utrzymania trwałej abstynencji, poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego oraz odnalezienia w sobie siły do walki zerwania z nałogiem. Pragniemy nauczyć naszych podopiecznych jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości, informujemy w jaki sposób należy radzić sobie z przeciwnościami losu nie sięgając po narkotyki oraz pokazujemy, że życie w trzeźwości jest najlepszą nagrodą za trud włożony w pracę nad sobą.

KONTAKT

ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

Prowadzimy sieć placówek terapii i leczenia uzależnień w całej Polsce. Biuro ośrodka znajduje się w Warszawie, natomiast sam ośrodek usytuowany jest pod Warszawą. Ze względu na komfort i anonimowość pacjentów nie podajemy dokładnego adresu placówki.

Zalesie Górne, 05-300 Polska

info@osrodek-nadzieja.pl

Zadzwoń: +48 604 630 752

Coordinates of this location not found

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

Close Menu