osrodek-nadzieja.pl

Jesteśmy dostępni dla Ciebie 24h/7
Zalesie Górne 05-540, Polska
info@osrodek-nadzieja.pl
Życie jest najważniejsze, Zadzwoń!

Ośrodek leczenia i terapii uzależnień we Wrocławiu

osoba robiąca notatki podczas terapii uzależnień

Ośrodek Nadzieja

o nas

Pobyt w ośrodku uzależnień “Nadzieja” to szansa na nowe JA. Pomagamy Pacjentom walczyć o marzenia, zdrowie i życie. Dzięki nowoczesnym metodom detoksykacji oraz autorskim programom leczenia uzależnień, w szybkim czasie przywracamy wiarę w siebie i pokazujemy trzeźwy świat. W naszej klinice nad zdrowiem fizycznym i psychicznym Pacjenta czuwają nie tylko doświadczeni lekarze ale i certyfikowani terapeuci i psycholodzy. Z takim zespołem Pacjent ma pewność, że w połączeniu ze swoją determinacją, wyleczymy go z uzależnienia.
Profesjonalne
podejście do pacjenta 100%
Empatia
i indywidualne podejście 100%

Biuro korespondencyjne we Wrocławiu:

Obornicka 86/1

51-114 Wrocław

woj. dolnośląskie

Leczenie alkoholizmu Wrocław

Alkoholizm jest powszechnie występującą chorobą społeczną, która niszczy nie tylko zdrowie osoby uzależnionej ale i zaburza życie rodzinne. Pojawiają się problemy w kontaktach z ludźmi i problemy finansowe. Spożywanie alkoholu w nadmiernych ilościach nie podlega woli uzależnionego i jest spowodowane przymusem fizycznym i psychicznym. Występują pewne objawy, po których łatwo jest określić chorobę, takie jak głód alkoholowy, brak kontroli nad spożywaniem alkoholu, objawy abstynencyjne, zwiększona tolerancja na trunki, zaniedbywanie alternatywnych przyjemności i zainteresowań na rzecz picia. Większość osób, która na co dzień zmaga się z nałogiem alkoholowym nie zdaje sobie sprawy z powikłań jakie mogą występować. Najczęściej występującymi jest zapalenie żołądka, marskość wątroby, wyniszczenie i niedożywienie organizmu, zaburzenia psychiczne i śmierć.

Mimo tego, że proces wyjścia z nałogu jest długotrwały, to przy odpowiedniej współpracy uzależnionego i lekarza/terapeuty, osiągnięcie celu i nadzieja na nowe życie jest w zasięgu ręki. Jednak najważniejsza jest świadomość swojej choroby i zgłoszenie się po pomoc. Leczenie alkoholizmu rozpoczyna się zawsze odtruciem. Jest to niezbędny element, aby oczyścić organizm z substancji toksycznych, przywrócić prawidłowe funkcje życiowe i pozwolić Pacjentowi zebrać siły do dalszej walki. Każda detoksykacja jest poprzedzona szeregiem szczegółowych badań, aby odpowiednio dobrać metodę odtrucia i by była w pełni bezpieczna i skuteczna. Drugim ważnym elementem jest zapisanie się na zajęcia terapeutyczne. Niezależnie od tego czy terapeuta skieruje Pacjenta na spotkania grupowe czy indywidualne, na każdych z nich cel jest jeden – pełna abstynencja u uzależnionego. Uczestnicy zdobywają i pogłębiają wiedzę na temat alkoholizmu, przyznają się przed samym sobą o byciu alkoholikiem i akceptują ten fakt, całkowicie zmieniają styl życia na trzeźwy i uczą się rozpoznawania u siebie głodu alkoholowego. Ze swojej strony dokładamy wszelkich starań aby po zakończeniu terapii Pacjent zachował pełną abstynencję, jednak ogromną rolę odgrywa tutaj motywacja, chęć i dobra wola uzależnionego.

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

OŚRODEK NADZIEJA

LECZENIE NARKOMANII WROCŁAW

Narkomania jest chorobą, którą określa się uzależnienie od substancji chemicznych wpływających na układ nerwowy i czynność mózgu. Charakteryzuje się głodem narkotycznym, przymusem zdobycia narkotyku za wszelką cenę, każdym z możliwych sposobów oraz psychicznym i fizycznym przymusem ich zażycia. Korzystanie z narkotycznych substancji zwykle rozpoczyna się ciekawością, buntem/sprzeciwem wobec społeczeństwa czy chęcią zaimponowania rówieśnikom. Często takie osoby nie zdają sobie sprawy jak szybko nasz organizm się uzależni od narkotyków i jak duże podejmuje ryzyko sięgając po nie. W zależności od grupy, do jakiej należą te substancje psychoaktywne, skutki uboczne mogą się w niewielkim stopniu od siebie różnić, od udarów mózgu, zawałów, perforacji przełyku pokarmowego po trwałe zmiany w psychice, a w efekcie śmierć. Tylko odpowiednio szybka pomoc, przy pomocy profesjonalistów, jest w stanie uchronić osobę uzależnioną od narkomanii.
Każde leczenie uzależnienia rozpoczyna się detoksykacją organizmu w celu wyeliminowania zebranych w krwiobiegu toksyn. Zanim jednak lekarze rozpoczną proces odtrucia Pacjent zostaje dokładnie przebadany, by określić ogólną kondycję organizmu i wykluczyć bezpośrednie zagrożenie życia. Podczas odtrucia Pacjentowi zostają uzupełnione elektrolity, witaminy i płyny, eliminując tym samym bardzo nieprzyjemne objawy odstawienne. Kolejnym krokiem w drodze do wyleczenia narkomanii jest terapia. Specjaliści poszerzają wiedzę uczestników na temat nałogów i ryzyka zażywania substancji psychoaktywnych, pomagają zajrzeć w głąb siebie i odnaleźć początek problemów z narkotykami, motywują do pracy nad sobą i pozbywają się psychicznej chęci ponownego sięgnięcia po używki. Nasi terapeuci korzystają z naukowo potwierdzonych, najlepszych metod leczenia uzależnień oraz z prywatnych autorskich programów, dopasowując metodę terapii indywidualnie do potrzeb Pacjenta.

KONTAKT

ZOBACZ GDZIE JESTEŚMY

Prowadzimy sieć placówek terapii i leczenia uzależnień w całej Polsce. Biuro ośrodka znajduje się w Warszawie, natomiast sam ośrodek usytuowany jest pod Warszawą. Ze względu na komfort i anonimowość pacjentów nie podajemy dokładnego adresu placówki.

Zalesie Górne, 05-300 Polska

info@osrodek-nadzieja.pl

Zadzwoń: +48 604 630 752

Coordinates of this location not found

Zadzwoń teraz, skonsultuj się ze specjalistą!
+48 604 630 752

JESTEŚMY WYSPECJALIZOWANYM ZESPOŁEM PROFESJONALISTÓW, KTÓRYCH CELEM JEST POMOC

Close Menu